1. Dzisiaj gościmy p. Sebastiana Ciepielę, autora książki „Dobry łotr” (po mszach świętych w kościele parafialnym).
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Sławomir Nowak – nasz rodak będzie obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa – swoje 25-lecie.
 3. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.45.
 4. Msze św. wieczorne przez całe wakacje o godz. 18.00.
 5. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna codziennie z wyjątkiem soboty, niedziel i świąt w godz. 18.30.
 6. W środę (29.06) Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Taca z tej Uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 a w piątek od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.  W sobotę przed Mszami św. rozważanie i modlitwy z racji I soboty.
 9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przez całe wakacje będzie miała spotkania. Wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy zapraszamy w każdy wtorek po wieczornej Mszy Świętej do Przystani.
 10. Przypominamy też, że Przystań jest otwarta w każdy czwartek, piątek i sobotę po wieczornej Mszy Św. do godz. 20.00 Zapraszamy.
 11. Od jutra w czasie wakacji zaczną się Msze św. za śp. Stanisława Pelczara z ul. Północnej – będziemy je odprawiać w czasie naszych urlopów poza parafią.
 12. Parafianie ze Smolarzyn wraz z ks. Bogusławem dziękują za złożone ofiary na budowę kościoła w wysokości 7 tyś. 48 zł.

W ramach trwającego od soboty Festiwalu Artystycznego Kultura niejedno ma imię przed nami następujące wydarzenia:

 1. W czwartek 30.06, w godz. 10-13 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbędą się warsztaty tańca z flagami. Można jeszcze się zapisać w bibliotece lub w zakrystii. Zapraszamy dzieci (z opiekunami), młodzież i dorosłych.
 2. W piątek 1 lipca o g. 15.30 w bibliotece odbędzie się spotkanie na temat zastosowania ziół w kosmetyce oraz profilaktyce i leczeniu schorzeń. Prelekcję o „lekach z Bożej apteki” powie  dr Agnieszka Szewczyk z Katedry Botaniki Farmaceutycznej, Wydziału Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zapraszamy!
 3. W sobotę 2 lipca  harcerze zapraszają dzieci i młodzież na grę terenową. Gra odbędzie się w godz. 10-14 na terenie Krościenka Wyżnego w promieniu maks. 700 metrów od kościoła.  Temat gry „Wezwanie – Patria płonie” oparty został na historii Krościenka Wyżnego. Zapisy u harcerzy.
 4. W niedzielę 3 lipca zapraszamy od g. 16.30 na plac przy kościele  na Dzień Kultury Chrześcijańskiej – Czytamy, działamy, razem przebywamy. To taki nasz parafialny festyn.

W programie:

Koncerty zespołów m.in. zagra nasza orkiestra dęta, Kapela Ludowa, zespół SPES z naszym ks. Gerardem w składzie oraz gwiazda wieczoru Zespół NiemaGotu.

Przygotowaliśmy także wiele atrakcji: możliwość zapoznania się z ofertą naszej biblioteki, warsztaty rękodzieła, symulator dachowania, wieczorny pokaz ogniowy. Przypominamy że dla najmłodszych: fikoland, malowanie twarzy oraz gry i zabawy. Szczegóły na plakatach.

Bardzo prosimy chętnych, przede wszystkim przedstawicieli rad parafialnych, członków grup duszpasterskich o pomoc w przygotowaniu placu. Zapraszamy w niedzielę na godz. 13.00 do pomocy.

Dlatego prośba by w przyszłą niedziele od godz. 12.00 nie było już tutaj na parkingu samochodów, będzie on zamknięty. Msza św. o godz. 16.00 będzie recytowana. Prosimy parkować przy Gminie, remizie, przy szkole, można wjechać na ogród za kościołem.