Prosimy o wpłatę kopertowa – rodzinna na  ogrzewanie kościoła i zaległy dług z utrzymania cmentarza  z lat 2019 -2020 w wysokości 50 zł. Można wpłacać na konto parafii .z dopiskiem na cele kultu religijnego

Konto :
79 8642 1083 2002 8324 7837 0001

 

Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież.
Po rannych Mszach św. polecamy się opiece św. Rocha – patrona chroniącego od zarazy , którego relikwie staja na ołtarzu.
W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. harcerzy a we wtorek 11 będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego patrona św. Marcina . We wtorek Mszę św. animuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym a po Mszy św. spotkanie tej wspólnoty.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym po św. o godz. 18.00. Również w środę Msza św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę przed bierzmowaniem naszej młodzieży. Młodzież bierzmowana ma uczestniczyć w niej codziennie obowiązkowo. W wyznaczone dni ks. Łukasz będzie miał z młodzieżą próby po Nowennie.
W piątek św. św. Macieja Apostoła. Jest to również rocznica śmierci ks. Jana Waisa – naszego byłego proboszcza pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
W przyszła niedzielę 16 maja w naszej parafii na specjalnej Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się I Komunia św. dzieci z klas III. Na ta Mszę św. prosimy aby przyszli tylko dzieci i rodzina dzieci I Komunijnych. Msza św. o godz. 11.00- będzie recytowana.

Terminarz prób przygotowujący do Uroczystości I Komunii Świętej
Obecność Obowiązkowa

Nr Data
1. Wtorek – 11 maja 2021, godz. 15:00
2. Środa – 12 maja 2021, godz. 15:00
3. Czwartek – 13 maja 2021, godz. 15:00 Próba Generalna – z rodzicami

Spowiedź dla dzieci i rodziców 14.05.2021 (piątek) godzina 15.30 nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i rodziców
Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnym i młodzieży bierzmowanej – tym którzy wczoraj przyszli do pomocy w pracach porządkowych w kościele, a także wokół kościoła i innych budynków parafialnych. Mimo niepogody udało się bardzo dużo zrobić z zaplanowanych prac.
W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Kosiby z ul. Parkowej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.
W tym tygodniu ks. Franciszek Filar na Kostaryce będzie odprawiał msze św. pogrzebowe za śp. Jana Haręzge a od 16. 05 za śp. Stanisława Ramut. Natomiast ks. Jan Marszałek w domu będzie odprawiał za śp. Władysława Fejkiel a od 14. 05 za śp. Patryka Plucińskiego my je tutaj w kościele będziemy ogłaszać.
Dzisiaj ruszają zapisy na pielgrzymkę Częstochowa, Kalisz, sanktuaria Wielkopolski i Dolnego Śląska plus Drezno 18-24.06.2021. Plan pielgrzymki w internecie i na FB.
Informacja dla chętnych do szczepienia na Covid Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym zaprasza wszystkich chętnych parafian na szczepienie szczepionką Moderna od Poniedziałku do Soboty w godz.14.00-18.00 w punkcie szczepień w Głowience przy ul.Szkolnej 1.