Pielgrzymka po Wielkopolsce i Dolnym Śląsku

Dzień 1 (pt. 18.06.)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godzinie 6.00. Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zobaczymy tutaj słynny Kościół na wodzie, Maczugę Herkulesa, Zamek Pieskowa Skała (z zewnątrz), a także piękny krajobraz krasowy. Przejazd do Olsztyna koło Częstochowy. Zwiedzimy tutaj ruiny jednego z zamku położonego na Szlaku Orlich Gniazd. Przejazd do Częstochowy. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma przy Jasnej Górze. Zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem: Sala Rycerska, Muzeum Jubileuszu 650-lecia Jasnej Góry, Bastion Świętego Rocha, Bazylika Jasnogórska. Msza Święta. Czas na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w Apelu Jasnogórskim.

Dzień 2 (Sb. 19.06)

Śniadanie. Wyjazd do Gidli. Odwiedzimy tutaj Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowicielki Chorych, w którym czci się cudowną figurę Matki Bożej. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Kalisza, gdzie odwiedzimy najważniejsze polskie sanktuarium Świętego Józefa. Msza Święta. Zwiedzanie sanktuarium. Spacer po kaliskim Starym Mieście. Przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, która jest równocześnie Sanktuarium Świętego Wojciecha – jednego z patronów Polski. Przejazd na nocleg w okolicach Żnina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 3 (Nd. 20.06.)

Śniadanie. Przejazd do Żnina. Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin – Wenecja – Biskupin. Zwiedzanie grodziska w Biskupinie. Przejazd na Pole Lednickie, gdzie zobaczymy Bramę III Tysiąclecia – miejsce spotkań młodych. Przejazd do Poznania. Zwiedzanie miasta: Zamek Przemysła (z zewnątrz), Zamek Ceasarski, Stary Rynek, Fara Poznańska, Ostrów Tumski, na którym znajdują się grobowce pierwszych Piastów. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Świebodzina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 4 (Pn. 21.06.)

Śniadanie. Przejazd do Świebodzina, gdzie zobaczymy monumentalny Pomnik Chrystusa Króla. Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przejazd do Moritzburga. Zobaczymy tutaj bajeczny barokowy zamek malowniczo położony pośrodku jeziora. Przejazd do Drezna – stolicy Saksonii. Zwiedzanie miasta: Kościół Panny Marii przy Neumarkt, Katedra, Zamek Rezydencyjny (z zewnątrz), Pałac Zwinger, gdzie oprócz ogrodów i pięknych wnętrz pałacowych zobaczymy również słynne Muzeum Porcelany, z której kiedyś słynął cały region, Most Fryderyka, Pomnik Złotego Jeźdźca. Przejazd na nocleg w okolicach Zgorzelca. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 5 (Wt. 22.06.)

Śniadanie. Przejazd do Leśnej. Zwiedzanie Zamku Czocha – jednej z najbardziej tajemniczych budowli Dolnego Śląska. Następnie spacer po zaporze z 1905 r. z piękną panoramą na Jezioro Leśniańskie. Przejazd w okolice Szklarskiej Poręby. Spacer na Wodospad Szklarki. Przejazd do Karpacza, gdzie zobaczymy utrzymaną w skandynawskim stylu Świątynię Wang. Przejazd do Legnickiego Pola. Msza Święta w Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej. Zwiedzanie sanktuarium, znajdującego się na polu bitwy z Mongołami z 1241 r. Przejazd na nocleg w okolicach Legnicy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 6 (Śr. 23.06.)

Śniadanie. Przejazd do Legnicy. Msza Święta w Sanktuarium Świętego Jacka – miejscu Cudu Eucharystycznego z 2013 roku. Spacer po legnickiej starówce, w trakcie którego zobaczymy: Zamek Piastowski, Rynek wraz z Ratuszem oraz Katedrę. Przejazd do Lubiąża. Zwiedzanie dawnego Opactwa Cystersów – perły architektury barokowej Dolnego Śląska. Przejazd do Świdnicy, gdzie zobaczymy wpisany na Listę UNESCO Kościół Pokoju oraz monumentalną Katedrę Świdnicką. Przejazd do Wrocławia. Spacer po wrocławskiej starówce, w trakcie którego zobaczymy: Most Pokutnic, Rynek Starego Miasta z Ratuszem, Kościół Świętej Elżbiety. Zakwaterowanie w hotelu we Wrocławiu. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd na pokaz grających fontann przy Hali Stulecia.

Dzień 7 (Cz. 24.06.)

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wrocławia: Katedra Świętego Jana Chrzciciela wraz z Kaplicami, Kolegiata Świętego Krzyża, Most Tumski, Uniwersytet, gdzie zobaczymy Aulę Leopoldina oraz panoramę na miasto z Wieży Matematyków. Przejazd do Mosznej. Zwiedzanie zamku – jednego z najbardziej bajkowych pałaców w Polsce. Przejazd na Górę Świętej Anny. Msza Święta w Sanktuarium Świętej Anny. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejście pod Pomnik Czynu Powstańczego – upamiętniający powstańców śląskich. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację.

Cena: 1450 zł +30 Euro

Cena obejmuje:

Przejazd nowoczesnym autokarem, opłaty drogowe, parkingi;
6 noclegów, 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
Obiad w drodze powrotnej;
Opieka pilota przewodnika;
Przewodnicy po Jasnej Górze, Poznaniu oraz;
System tourguide dla każdego uczestnika;
Ubezpieczenie KL i NNW;
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
Zamek Olsztyn
Kolejka wąskotorowa Żnin – Wenecja – Biskupin
Biskupin
Zamek Czocha
Wodospad Szklarki
Kościół Wang w Karpaczu
Opactwo Cystersów w Lubiążu
Kościół Pokoju w Świdnicy
Katedra w Świdnicy
Kaplice Katedry Wrocławskiej
Aula Leopoldina wraz z Wieżą Matematyków
Zamek Moszna wraz z parkiem

W kwocie 30 Euro uwzględniono:

Pałac Zwinger – wystawa porcelany;
Przewodnik Drezno
Zamek Moritzburg