VI Niedziela Zwykła 14 II 2021
1. Dziś rozpoczyna się 54. Tydzień Trzeźwości. Będziemy się modlić o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach. Dzisiaj o 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości i o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu.
2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i godz.17.00. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
3. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszej szkoły. Będą rozdawane dzieciom obrazki.
4. W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej. Zachęcamy do prowadzenia Dróg Krzyżowych grupy parafialne.
5. W piątek zapraszamy uczniów klas 7 przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Drogą krzyżową o godz. 17.00.
6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 – Gorzkie Żale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza św. z uwagi na to, że uczestniczą w niej nie tylko ci, którzy są na Gorzkich Żalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00 – tak, aby nikt się na nią nie spóźniał. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Łukasz Mazur. Ks. Łukasz rozpoczął w tamtym roku ale wiemy ze szybko na Gorzkich Żalach nie było ludzi. Na prośbę i zapytania aby zbierać na kwiaty do Bożego Grobu na każdych Gorzkich Żalach bo nie zawsze będzie się na każdych z uwagi na pandemię proponuje aby jeśli ktoś chce złożyć ofiarę na wystrój Boże Grobu może to uczynić do wystawionej skrzynki przy gazetach a tradycyjnie w ostatnie Gorzkie ale będzie składka na ten cel. Nie będzie składki zbieranej co tydzień na Gorzkich Żalach.
7. W najbliższą niedzielę (21 II) zapraszamy na Mszę świętą na godz. 11.00 dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne.
8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Andrzej Fejkiel z ul. Parkowej, śp. Maria Bałuka z ul. Marynkowskiej, oraz na cmentarzu w Jasienicy Rosielnej została pochowana śp. Genowefa Tomkowicz. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
9. Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Krościenku Wyżnym informuje, że od 15 lutego 2021do 19 marca 2021 odbędą się zapisy dzieci na rok szkolny 2021/2022. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej i w przedszkolu.
10. Nasi Harcerze w przyszłą niedzielę wraz z harcerzami w całej Polsce przeprowadzą zbiórkę pieniędzy dla 21 – miesięcznej Laury Patuły, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Będą przy tym rozdawać słodkie upominki. Jednocześnie będą zbierać nakrętki dla naszej Emilki Rysz.