Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!” Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.

Dzisiaj nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji ustania pandemii. Nowenna potrwa do 16 XII.

Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00 – z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do uczestnictwa w roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Zachęcamy wszystkie dzieci do robienia dobrych uczynków, a w losowaniu będziemy wybierać te dzieci, które jeszcze nie miały figurki ani aniołka.

Prosimy o zapisywanie  chorych domach na  spowiedzią przedświąteczną, która odbędzie się 21 XII od godz. 9.00.

Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie PAOK. Zapraszamy.

We wtorek  spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o składanie próśb do MBNP. Prawdopodobnie również w środę nasza parafia otrzyma Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą nam nasi harcerze. Od 16 XII – zaczniemy również nowennę do dzieciatka Jezus.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.

Spowiedź przedświąteczna – adwentowa w naszej parafii będzie inna niż zwykle. Nie będzie jednej spowiedzi na która zjada księża z dekanatu. Spowiadać będziemy sami – 3 księży z naszej parafii. Spowiadamy codziennie  pól godziny przed Mszami świętymi. Jeśli ktoś nie chce stać w kolejach zachęcam aby już z niej skorzystać. Dodatkowo  spowiedź będzie w dniach:

18 XII – piątek spowiedź  od 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00

19 XII – sobota spowiedź od 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00

Niedziela przed Mszami świętymi.

21, 22, 23 XII (poniedziałek, wtorek, środa) – 16.00 do 17.00 i 17.30- 19.00

19 XII – w sobotę planowane jest ubieranie kościoła, proszę strażaków o ścięcie choinek i wniesienie ich do kościoła. Zostały one już wybrane- przy tej okazji dziękuję wszystkim którzy chcieli ofiarować choinki do kościoła było ich kilkadziesiąt a potrzeba tylko sześć – dlatego nie ze wszystkich propozycji skorzystano, niektóre choinki również były za duże. Wszystkim jednak serdecznie dziękuje.

Na godz. 11.00 po spowiedzi proszę młodzież z KSM-u, harcerzy, starszych ministrantów, członków grup parafialnych i Rad Duszpasterskich o pomoc w przystrojeniu kościoła na święta.

Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach  Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki wigilijne.

Do Trzech Króli jeszcze mamy trochę czasu, ale już zapraszam a dzisiaj w  niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 wszystkich szefów grup parafialnych oraz organizacji działających w naszej gminie które chcą pomóc w organizacji orszaku.

Wizyta Duszpasterska – Kolęda – jak wiemy pandemia uniemożliwia nam wizytę w waszych domach. Ks. Arcybiskup Adam proponował spotkania w kościele, wspólna modlitwę spotkanie, śpiew kolęd. Aby zrobić tak w naszej parafii w zgodzie z przepisami, trwało by to 100 dni. W tej sytuacji jest to niemożliwe. Dlatego nie odwiedzimy Was w domach ani nie będzie spotkań w kościele. W dniach 27 XII oraz 3 I 2021 w niedziele  na Mszach św. o godz. 9..00 i 11.00 będziemy modlić się w intencji naszych parafian i pobłogosławimy rodziny i domy naszych parafian. Kto będzie mógł będzie uczestniczył na tych Mszach w kościele , resztę zachęcamy aby połączyć się z nami przez internet i przeżyć te Msze św. w domach na wspólnej rodzinnej modlitwie. Może uda się zorganizować po Mszy wspólny śpiew kolęd – zachęcam do tego i Orkiestrę Dęta i chór parafialny, a może ktoś w kościele będzie chciał zaśpiewać kolędę, zapraszamy dzieci i młodzież i zespoły muzyczne do zgłoszenia się, jeśli ktoś chciałby wystąpić. W internecie umieścimy również modlitwy błogosławieństwa domu, które można odmówić w domu. Umieścimy również obrzęd przeżycia Wigilii.

Gdyby był nowy dom albo nowa rodzina w parafii, która się tutaj sprowadziła prosimy o indywidualny kontakt z księżmi albo w okresie Bożego Narodzenia albo w ciągu roku i wtedy indywidualnie poświecimy taki dom. Pytano również o możliwość indywidualnego zaproszenia księdza po kolędzie, aby nie robić wyróżnień nie będziemy chodzić na indywidualne zaproszenia.