1. Dzisiaj o godz. 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia  w intencji trzeźwości.
  2. W poniedziałek (10.08) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. We wtorek (11.08) wspomnienie św. Klary. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Marcina patrona naszej parafii.
  4. W piątek (14.08) wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego i wigilia uroczystości Wniebowzięcia NMP. O godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn. Po niej udamy się z procesją, modlitwą i zapalonymi zniczami na nasz cmentarz parafialny, na groby naszych bliskich zmarłych. Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszamy, a młodzież z KSM-u prosimy o przygotowanie figury Matki Bożej. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Prosimy również o obecność strażaków z OSP o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz.
  5. W sobotę (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz. 9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła z wieńcami a następnie odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar tegorocznych zbiorów. W tym dniu przypada też 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą”.
  6. W związku z tragicznymi wydarzeniami w Bejrucie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Prosi również o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach w Polsce w niedzielę 16 sierpnia 2020 r. Środki te za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
  7. Urząd Gminy Krościenko Wyżne w związku ze zbliżającym się terminem płatności III raty podatku oraz opłaty za odbiór odpadów komunalnych przypomina, że płatności tych należy dokonywać odpowiednio na numery rachunków w Banku Gospodarstwa Krajowego podanych na stronie internetowej gminy.
  8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Jana Omachel z ul. Zagórze. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…