Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji świecenia diakonatu.
 2. Nabożeństwa majowe połączone z nowenną do Ducha Świętego i nowenna przed święceniami kapłańskimi ks. diakona Jakuba Szafrana codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.! Przed Msza sw. o godz.  O godz. 17.20 –  nowenna z okazji 25 lecia powstania Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej.
 4. We wtorek po Mszy św. spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym – zapraszamy.
 5. W piątek Msza św. wspólnotowa Kręgów Domowego Kościoła. Zapraszamy również młodzież z KSM-u.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Święty w sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zaprasza na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 7. W sobotę w katedrze nasz parafianin ks. diakon Jakub Szafran przyjmie świecenia kapłańskie, a w niedziele o godz. 11.00 odprawi swoja prymicyjna Mszę św. w naszym kościele parafialnym. To radość nas wszystkich, całej parafii. Otoczmy modlitw ks. Jakuba. Ze względu na wymogi związane z pandemia prymicje będą mieć skromny charakter. Msza św. prymicyjna będzie również transmitowana przez Internet.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Porządek Mszy św. niedzielny. W sobotę wieczór Msza z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 9.  Tydzień temu była III niedziela miesiąca ofiary na kościół – właściwie na zapłacenie za śmieci z ubiegłego roku z cmentarza  złożono 3224 zł. Bóg zapłać zważywszy że w kościele jest nas dużo mniej niż było przed pandemią. Bóg zapłać również za ofiary w okresie pandemii i wtedy kiedy tylko 5 osób chodziło do kościoła. Na wystrój Bożego Grobu złożono 1500 zł a na utrzymanie kościoła – 4 tyś zł. Serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za pamięć , ofiary i troskę o utrzymacie kościoła i cmentarza.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Agnieszke Marszląek z ul. Północnej oraz śp. Tomasza Piękosia z ul. Południowej a w poniedziałek pogrzeb śp. Zofii Pudła z ul. Rzeszowskiej … Wieczne odpoczywanie….
 11. Z uwagi na zniesienie niektórych ograniczeń w kościołach i zapowiadanej na jesień ewentualnej drugiej fali pandemii koronawirusa prosimy rodziców dzieci I Komunijnych o zastanowienie się nad terminem I komunii św. ich dzieci.

W czasie kiedy w kościele mogło być pięcioro ludzi – rodzice podjęli decyzje o normalnej I komunii św. jeśli dzieci wrócą do szkól w maju a jeśli nie to z wierszami i zaangażowaniem dzieci w liturgię na 20 IX 2020 roku. Obecnie zmieniły się realia. W obecnej sytuacji jesteśmy zgodnie z prawem i wymogami sanitarnymi gotowi zorganizować taka uroczystość I komunijna w czerwcu ale bez wierszy i zaangażowania dzieci w liturgię w odstępach dwu metrowych od siebie, czyli dwoje dzieci w ławce przy obecności tylko rodziców w czasie specjalnej Mszy św. po południu 21 VI.

Jednocześnie istnieje możliwość indywidualnej komunii dziecka wraz z rodzicami podczas Mszy św.. w ciągu tygodnia.

Informacja powyższa będzie wysłana poprzez Librusa do wszystkich rodziców dzieci I Komunijnych i prosimy ich o wypowiedzenie się na ten temat, wysłanie swojego zdania poprzez Librusa do ks. Krzysztofa. Po zapoznaniu się z odpowiedziami rodziców wraz z trójkami klasowymi podejmiemy stosowne decyzje.

 1.         Kończy się miesiąc maj miesiąc Maryjny – zlikwidowane są już niektóre obostrzenia, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w majówkach. Bardzo wiele dzieci jeździ na rowerach, bawi się na parkingach, chodzi po ulicach naszej miejscowości – dlatego prosimy rodziców o to aby skierować ich aktywność także na nabożeństw majowe, zwłaszcza prosimy o przychodzenie rodziców z najmłodszymi dziećmi i dziećmi z klas III i IV. Dzieci rocznicowe prosimy o spowiedź i komunię w rocznicę I Komuni i kładziemy ta sprawę zarówno na sumienie dzieci jak i odpowiedzialność ich rodziców.