11 Listopad 2018 _ odpust ku czci św Marcina 100-lecie odzyskania Niepodległości. Niedziela zwykła (11.11.2018 r)

Przeżywamy  11 listopada, Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina i 100 –lecie Niepodległości.. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Dzisiaj  godz. 9.00 – suma odpustowa z bierzmowaniem naszej młodzieży  oraz procesja wokół kościoła. O godz. 11.00 – suma patriotyczna, Po Mszy św. z ks. Bp Stanisławem przejdziemy uroczyście pod nowy pomnik przy Urzędzie Gminy- Pomnik Wdzięczności za  Odzyskanie Niepodległości 100 lat temu –  tam nastąpi jego odsłonięcie. Serdecznie zapraszamy. Po uroczystości będzie można odebrać 50 debów i 50 buków czerwonych – Drzew Niepodległości które zainteresowane osoby mogą posadzić z okazji 100-lecia Niepodległości na swoich posesjach.  Młodzież z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina

Po południu 11 XI – Msza św. o godz. 16.00 bez kazania , a modlitwami za poległych w obronie Ojczyzny i wypominkami oraz ucałowaniem relikwii sw. Marcina.

Wypominki codziennie po Mszy św. wieczornej

Jutro w poniedziałek spotkanie POAK – zapraszamy.

W środę Nowenna do MBNP wraz z wypominkami po Mszy św. wieczornej.

W piątek 16 – Msza św. ku czci św. Jana Pawła II oraz nowenna za Jego wstawiennictwem . Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii.

W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież bierzmowana na dzień wspólnoty wraz z Odnową w Duchu Świętym.

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich na Koncert ,,ZŁOTE SERCA” w dniu 18 listopada 2018 r. do sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym. W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie ,,Loteria Fantowa” i zbiórka publiczna do puszek. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 14 – miesięcznego Olusia Kośka naszego parafianina – nikogo wiec nie może zabraknąć na koncercie. Tylu już ludzi pomogło Olusiowi czas na nas – krościeniaków.  Pokażmy ze potrafimy być solidarni, pokażmy ze mamy serca!!!! 18. XI po każdej Mszy św. w naszej parafii ale również i w Pustynach zbiórka do puszek dla Olusia. Zebrane dary naszych serc dołączymy do koncertu charytatywnego Złote Serca – miejmy je nie tylko złote ale pełne miłości.

Nic nie jest mało znaczące jeśli zostało zrobione z miłości.