Dzisiaj o godz. 15.30 będziemy modlić się o koronką do Bożego Miłosierdzia.

Jutro 16 I – zapraszamy na nabożeństwo przygotowujące nas do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii na godz. 17.00. Mszy św. będzie przewodniczył i homilie wygłosi ks. Roman Lorens nasz rodak. Zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II – są ferie i liczymy na wasza liczną obecność. Zapraszamy również młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

Rozpoczynamy od środy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 16.30.

W czwartek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji – w sąsiedniej Korczynie odpust i bierzmowanie.

W sobotę 21 stycznia – świętej Agnieszki, męczennicy z pierwszych wieków chrześcijaństwa. W tym dniu przypada  Dzień Babci. Nie zapomnijmy w naszej modlitwie o ukochanych babciach. W intencji dziadków modlić się będziemy dzień później 22 w przyszłą niedzielę.

Jutro  będziemy kontynuować wizytę duszpasterską: Od godz. 15.00 Ul Grunwaldzka Ks. proboszcz  numery parzyste od 2 do 48 oraz ks. Paweł nieparzyste od 155 do 201.

2017   Ksiądz Proboszcz   Ksiądz Paweł
16.01 415 Grunwaldzka 2 Grunwaldzka dz 2870/1
416 Grunwaldzka 6 Grunwaldzka dz 2868/1
417 Grunwaldzka 8 Grunwaldzka 197
418 Grunwaldzka 24 Grunwaldzka dz 2861/3
419 Grunwaldzka 22 Grunwaldzka 163
420 Grunwaldzka 20 Grunwaldzka 2860/5
421 Grunwaldzka 18 Grunwaldzka 171
422 Grunwaldzka 26 Grunwaldzka 173
423 Grunwaldzka 14 Grunwaldzka 175
424 Grunwaldzka 10 Grunwaldzka 177
425 Grunwaldzka 36 Grunwaldzka 179
426 Grunwaldzka 34A Grunwaldzka dz 2895/2
427 Grunwaldzka 44 Grunwaldzka 161
428 Grunwaldzka 42 Grunwaldzka 157
429 Grunwaldzka 46 Grunwaldzka 155
430 Grunwaldzka dz 2819

Ponieważ nieraz z powodu pracy, czy wyjazdów, nie było rodzin w domu, a chcieliby, aby ksiądz nawiedził ich dom z modlitwą, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w celu indywidualnego ustalenia wizyty duszpasterskiej w ich domu. Można to uczynić również telefonicznie tel. 4315015 oraz 431 52 15. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i serdeczne przyjęcie oraz za wspólną rodzinną modlitwę.

22 I w przyszła niedziele odbędzie się w Domu Ludowym Koncert Kolęd o godz. 14.00 zapraszamy serdecznie – niech będzie to przedłużenie naszego trwania w atmosferze Bożego narodzenia.

Ogłoszenie o pielgrzymce: W dniach 27 V – 4 VI 2017 roku planujemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów Chorwacji min. Medziugorie (9 dni)  koszt około 1550 zł . szczegóły w Internecie w ogłoszeniach i w aktualnościach a zapisy po feriach. zapraszamy – będzie to nasza dziękczynna pielgrzymka za dar relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

Medziugorie (9 dni)

27.05-04.06.2017

 

Dzień I (27.05)

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz .1:00. Przejazd przez Słowację do Wiednia – dawnej stolicy Habsburgów austriackich. Wjazd na Kahlenberg (Msza Św.). Przejazd przez Grinzing-dzielnice winiarzy do centrum. Zwiedzanie Starego Miasta (Kościół Karola Boromeusza, Opera, Hoffburg, Katedra Św. Szczepana. Wieczór wiedeński – uroczysta obiadokolacja kolacja z lampką wina i daniami kuchni wiedeńskiej w centrum Wiednia.  Przejazd Ringiem, Przejazd na nocleg w okolicach Wiednia, obiadokolacja

Dzień II (28.05)

Śniadanie, wyjazd w drogę w kierunku Chorwacji, przejazd przez Austrię, Słowenie do Marija Bystrica, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chorwacji – Msza Św., następnie wyjazd do Medziugorie, zakwaterowanie w pensjonacie i obiadokolacja.

Dzień III (29.05)

Śniadanie, a po nim zwiedzanie Medziugorie ( Góra Objawień – miejsce, gdzie pod niebieskim krzyżem jedna z wizjonerek, Mirjana, w każdy 2 dzien miesiąca otrzymuje łaskę, objawienia – rozważanie tajemnic radosnych oraz chwalebnych różańca świętego, Cenakollo – ośrodek dla narkomanów, okolice Sanktuarium – Kościół św. Józefa, figura Jezusa Zmartwychwstałego), obiadokolacja, udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Sanktuarium.

Dzień IV (30.05)

Śniadanie, Poranna droga krzyżowa na cudowną Górę Kriżevac, spotkanie z Wieśkiem – narkomanem nawróconym w Medziugorie.  Po południu wyjazd nad Wodospady Kravica – możliwość kąpieli, Obiadokolacja, Udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Sanktuarium.

Dzień V (31.05)

Śniadanie, wyjazd do Blagaju (pierwsza stolica Hercegowiny, słynna z źródeł rzeki Buny – najobfitsze w Europie oraz z klasztoru Derwiszy) oraz Mostaru (słynny kamienny most oraz piękna orientalna starówka); powrót do Medziugorie, obiadokolacja, udział  w wieczornym cyklu nabożeństw.

Dzień VI (01.06)

Śniadanie, wyjazd do Dubrownika, zwanego też „Perłą Adriatyku” (zwiedzanie miasta z przewodnikiem, msza w Kościele św. Błażeja z błogosławieństwem świecami błażejowymi, chroniącymi od chorób gardła), czas wolny (możliwość rejsu statkiem na wyspę Lokrum lub spacer murami obronnymi miasta – najlepiej zachowane w Europie, popołudniowy wypoczynek na plaży, obiadokolacja.

Dzień VII (02.06)

Śniadanie, wyjazd do do Verplicia (Msza Św. w bałkańskim Lourdes), krótki wypoczynek na plaży, następnie przejazd do Splitu (miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, słynne z Pałacu Dioklecjana), po zakończeniu zwiedzania wyjazd na nocleg w okolice Karlovaca, obiadokolacja.

Dzień VIII (03.06)

Śniadanie, następnie przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Spacer pomiędzy jeziorami i wodospadami, rejs statkiem, następnie przejazd do miejscowości Ludbreg  (miejsce cudu eucharystycznego), tam Msza Św., a po niej zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień IX (04.06)

Śniadanie, Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta. Plac Millenijny, zwany również Placem Bohaterów, Zamek Vaydahunyad – bajkowy zamek wybudowany na tyciąclecie panstwa węgierskiego. Aleja Andrassiego – najbardziej znana ulica Budapesztu. Parlament. Bazylika Św. Stefana, w której znajduje się największa relikwia narodowa Węgrów – prawica Św. Stefana. Msza Święta. Wjazd na Wzgórze Zamkowe – centrum dawnej Budy. Baszta Rybacka. Kościół Macieja – świątynia koronacyjna królów węgierskich. Zamek Królewski. Wjazd na Wzgórze Gellerta – najlepszy punkt widokowy w Budapeszcie. Rejs statkiem po Dunaju. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Cena : 540 zł + 210 EUR (przy 45os.)

            580 zł +210 EUR (przy 40 os.)

Cena obejmuję:

 • 8 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
 • Śniadania oraz obiadokolacje (2 dania + wino do posiłków)
 • Przejazd komfortowym autokarem
 • System Tourguide
 • Opłaty drogowe
 • Opiekę pilota/ przewodnika
 • Przewodnik po Dubrowniku
 • Ubezpieczenie KL i NW

Dodatkowo płatne:

 • rejs statkiem w Dubrowniku na wyspę Lokrum lub wejście na mury obronne w Dubrowniku (10 EUR),
 • Park Narodowy Jezior Plitwickich 16 EUR (w sezonie wakacyjnym 25 EUR)
 • Wodospady Kravica 2 EUR
 • Klasztor Derwiszów w Blagaju 2 EUR
 • Rejs statkiem w Budapeszcie 7 EUR